| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am o întrebare vis a vis de locurile de munca pentru copii de 15+ ani din București. Am aproape 16 si as vrea sa ma angajez, stiu sigur ca se poate si ca exista firme care angajează dar problema e alta, nu găsesc nicăieri in sectorul 4 sau in apropiere. Singurul loc pe care l-am gasit a fost in mall Băneasa, care este foarte departe de locul în care stau eu, aprox 15 km poate chiar mai mult, mai exact mai mult de 1, 3 ore de mers. Acum ma adresez celor de varsta mea si cei până in 18 ani care lucrează sau celor peste 18 ani care au idee de niste posturi libere, imi puteți da niste idei de niste locuri de munca, care stiti ca sunt valabile si firme care chiar cauta angajați? Eventual daca stiti unele mai in centrul Bucureștiului dar exclus in zona de Nord. Mulțumesc frumos.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

McDonalds.

| Addicted00405 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii angajează doar pe cei de 18+.

| LittlePoppy a răspuns:

Stii sigur ca se poate dar numai dupa 16 ani impliniti si numai cu acordul parintilor inainte de 18 ani impliniti.
Acum cand toate se inchid, e mai greu de gasit exact ce-ti doresti tu. Ia in calcul prima parte a raspunsului.

| Addicted00405 a răspuns (pentru LittlePoppy):

Se poate si de la 15 cu acordul părinților, de la 16 fara
fara hate sau ceva dar caută si tu, sa nu zici că mint

| LittlePoppy a răspuns (pentru Addicted00405):

Arata-mi tu legea aia, nu-mi vorbi "dupa ureche", din auzite de la alti hateri.

| Addicted00405 a răspuns (pentru LittlePoppy):

Https://europa.eu/......dex_ro.htm

daca chiar vrei legea, te sfătuiesc sa cauți si tu

papa