| CameliaD a întrebat:

Buna!
Am o mare dilema, ma gandesc sa fac facultatea in Spania(pentru ca stiu limba si pentru ca-mi place foarte mult tara)insa nu stiu care este cea mai potrivita facultate(care ofera cele mai bune programe pentru straini) si nici care sunt pasi pe care ar trebuie sa-i urmez.
Exista vreun program prin care facultatile din Romania sa trimita studenti in strainatate pe o perioada mai mare de timp?

1 răspuns:
| youmail a răspuns:

Work and Travel ar fi programul,
Ca si facultate, daca ai si bugetul suficient pentru ea iti recomand Univesitatea Madrid,
Poti gasi un articol intreg pe Adevarul
http://www.adevarul.es/legislatie/inscrierea-la-universitate-spania

(dar deja cred ca studiezi acolo ca vad ca intrebarea e de 1 an) :))