| lauramm a întrebat:

Buna, am si eu nevoie de ajutorul vostru. Am termina liceul anul acesta si vrea sa fac ceva mai departe, insa nu facultate, nu am bani sa urmez o facultate. Puteti sa ma ajutati cu niste idei va rog?

4 răspunsuri:
| Meow230 a răspuns:

Pai depinde de ce liceu ai facut, ca sa te axezi pe acelasi lucru. Bineinteles cat ce cat partial. Dupa liceu, poti face o post-liceala, sau o profesionala(ambele sunt de 3 ani) sau poti face niste cursuri ceva ..presupun ca esti fata, deci ca profesionala sau cursuri iti poti alege FCMP (Frizer coafor manichiurist pedichiurist) dar e inclus si make up, sau design vestimentar

| Meow230 a răspuns:

La post-liceal e ca un fel de facultate, doar ca mai slab putin. Adica in loc de medic, te poti face asistenta medicala de exemplu

| lauramm explică (pentru Meow230):

M-am interesat si in liceul unde am terminat se face o postilceala cu calificarile functionar bancar sau ghid turistic. Cred ca pana la urma o sa incerc acolo. MUltumesc pentru sfat. :*

| Meow230 a răspuns (pentru lauramm):

Cu placere :*