| Tarcea_Nicoleta_1979 a întrebat:

am si eu o intrebare: Ce fel de liceu ar trebui sa urmez pentru a ajunge footograf? Imi trebuie un anumit liceu sau doar un curs pe acest domeniu/

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

In cazul asta profilul liceului nu are importanta. Cauta pe Youtube tutoriale si invata cum sa folosesti cat mai bine aparatul foto, iar apoi urmeaza o facultate de profil. Iti dai seama ca un curs de cateva zile/saptamani nu echivaleaza o facultate de 3 ani sau cat e. In facultate inveti mult mai multe lucruri si cred ca ar fi mult mai utila daca intr-adevar asta e profesia pe care vrei sa o urmezi.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"footograf" nu exista

Pentru a ajunge fotograf, iti trebuie talent si multa experienta, dar nu strica nici sa urmezi niste cursuri sau chiar facultate de profil (sau apropiat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți trebuie niste cursuri.

| Super2016 a răspuns:

Curs nu e scoala indiferent de scoala poti deveni fotograf