| CalinMoraru a întrebat:

Am si eu o întrebare. Doresc sa ma înscriu la facultate anul acesta. Media mea de la bacalaureat este 6.46. Nelamurirea mea este. Am o șansa in plus sa intru la buget daca ma înscriu in sesiunea de vara? Contează cat de repede confirm locul? Sau dupa sesiunea de toamna se fac liste finale si nu contează in ce sesiune m-am înscris!? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa te inscrii in sesiunea de vara, de obicei locurile bugetate se completeaza in aceasta sesiune.
De altfel, la toate facultatile la care sunt mai multi candidati decat locuri, in prima sesiune se completeaza toate locurile.