| Terzi a întrebat:

Am și eu o întrebare: Eu sunt la o facultate la zi, la buget și vreau sa dau și la Academia de Poliție. In lege stiu ca scrie ca nu am voie sa fac 2 facultăți la buget, însă Academia are doar locuri subvenționate de la buget. Credeți ca se aplica regula asta și pentru Academie? Și de unde stiu ei ca mai sunt și la alta facultate la buget dacă nu anunț? N-as vrea nici sa renunț la prima pentru ca am bursa de merit...Și alta întrebare, se mai da bursa de merit dacă ești la taxa?(in eventualitatea in care ar trebui s-o platesc pe prima, asta la care sunt acum, ca banuiesc ca Academia este mai scumpă decât asta a mea)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Regula se aplica pentru toate facultatile din Romania.
Si stiu din baza de date cu toti studentii si din adeverinta care trebuie prezentata de la prima facultate.
Chiar vrei sa minti pentru a intra la AP?
Bursa de merit se acorda pentru rezultate deosebite la invatatura, de fiecare facultate, asa ca nu te urmeaza la alta facultate.