| Poison21 a întrebat:

Am si eu o nelămurire cu privire la Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei, pe specializarea Pedagogia Învățământului primar si prescolar. Daca, dupa proba eliminatorie esti admis, partajarea se va face in functie de media de bac(in felul asta nu mi se pare corect)? Sau examinatorii tin cont de ceva si ti se acorda o nota care se va calcula cu media generala de la bac?
Mulțumesc! happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu ca la PIPP în București se intră pe bază de interviu. Nu știu sigur dacă clasamentul se face în funcție de cum te prezinți, dar știam că bacul conta doar pentru cei care aveau același punctaj și ca să-i departajeze le lua nota de bac. Cel puțin așa era la noi la psiho și cred că ceva asemănător ar fi trebuit să fie și la PIPP...

Dar mai întreabă. Nu aș vrea să-ți ofer răspunsuri eronate. happy