| Ioana1703 a întrebat:

Am si eu o nelamurire cu privire la master... daca sunt licentiata intr-o facultate de inginerie economica si vreau sa urmez masterul la stiinte economice, mi se va lua in considerare masterul? Pot profesa in domeniul economic, intr-o banca de exemplu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca va fi luat in considerare si poti profesa in domeniul economic, inclusiv te poti angaja la o banca.

| Ioana1703 explică (pentru Ioandelasal):

Am auzit in diverse alte locuri cum ca nu voi putea profesa pe acelasi post ca o persoana care a terminat o facultate in stiinte economice. eu credeam ca poate fi o dubla specializare si ca pot lucra in oricare dintre cele doua domenii.
Multumesc de ajutor si de incurajare!

4 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Eu stiam ca la inginerie economica legatura e pusa pe industrii, fabrici, director de productie, supervizor adica nu prea are legatura cu bancile, chiar daca scrie economie. Specializarea principala e in ramura stiintelor ingineresti. Totusi incearca sa ti depui cv-uri la banca, poate vei fi selectata, nu e imposibil.

| Ioana1703 explică (pentru christine99):

Dar ma refer la faptul ca in cazul care o sa urmez un master in domeniul economic, pot lucra? adica mi se ia in considerare masterul la angajare?

| Ioana1703 explică (pentru christine99):

Imi doresc sa stiu daca pot lucra pe domeniul masterului... fara a urma si o facultate in acel domeniu.