| Elena_Maria_1993 a întrebat:

Am și eu o nelamurire: după terminarea facultății de Management, devii antreprenor? Dacă da, care este salariul acestuia în primii ani de profesie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Antreprenor nu devii la terminarea unei facultati ci abia dupa ce iti infiintezi o firma si desfasori activitate.

| goguPatent a răspuns:

A fi antreprenor nu presupune a avea facultatea de management. A fi antreprenor inseamna sa ai o afacere.

| Osneros a răspuns:

> Antreprenor
> Salariu
Choose one, only one.

| TeodorescuAndrei a răspuns:

Poți fi antreprenor si fără facultate. Dacă peste noapte mă trezesc cu o suma mare de bani si imi deschid o afacere sunt antreprenor. In cazul tău poți deveni Manager adica un fel de director de departament dar nu proprietar pe afacerea respectivă.