| Gijbdtihcv a întrebat:

Buna am și eu o problema... Anul asta ar trebui sa repet clasa a 9-a a treia oară, primul an l.am întrerupt pentru că am fost plecata in străinătate cu motive medicale iar al doilea an din cauza absențelor, mai pot continua școala? Țin să menționez că am 16 ani și 8 luni

Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Mai bine continui la seral. Adică și dacă te înscriși la zi o făceai tot ca sa termini liceul și sa poți sa îți iei diploma, nu cred ca voiai sa înveți cine știe ce, nu ca s-ar mai face școala cum trebuie...
Așa ca la seral poți termina foarte repede cu liceul și mai ai timp sa lucrezi sau sa faci altceva.
Poți sa faci și la zi dacă vrei tu, din câte știu, dacă ramai repetent de maxim 3 ori.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este sa o abandonezi...si sa te bagi la seral, la fara frecventa...*DOAR UN SFAT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine continui la seral, la zi te-ai face de râs în fața colegilor.

| Bogdann1107 a răspuns:

Buna

| Simonasimona1992 a răspuns:

Mai bine decizi ce vrei sa faci cu viata ta. Daca ai hotarat ca vrei sa termini liceul, du-te si termina-l! Pentru ca mai tarziu vei regreta amarnic si atunci va fi prea tarziu.
Asa. Apoi, sa te doara undeva ca '' rad colegii de tine''. Asta sa fie ultima ta grija. Trebuie sa iti asumi responsabilitatea si deciziile pe care le-ai luat pana acum si sa continui cu ce este cel mai bine pentru viitorul tau.
Bafta!
Tine-te de scoala!

| Gijbdtihcv explică:

Am uitat sa spun dau și funda