| Uza a întrebat:

Buna!
Am terminat cu Bac-ul si acum urmeaza admiterea la facultate si am optat pentru facultatea de asistenta medicala, aici admiterea se face pe baza unui examen grila,intrebarea mea este, in cursul celor 4 ani de studiu examenele vor fi doar grila?
Cum vi se pare aceasta facultate?

5 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Ea în sinea ei este bună, dar în țara noastră este prost plătită.Și dacă vrei să te angajezi intri greu în sistem. Știu pe cineva care a făcut voluntariat vreo 2 ani ca să se poata angaja la un spital...

| Andreea19Alina a răspuns:

Buna. Si eu ma gandesc sa aplic pentru acest domeniu. Stiu ca exista atat examene grila cat si examene,, normale". Este o meserie de viitor, spun acest lucru deoarece cunosc n persoane care lucreaza in acest domeniu si castiga(in afara tarii)peste 1000 lei pe zi(fara a avea experienta). Eu imi doresc sa fac 2 facultati deodata happy Succes si tie.

| PRamona a răspuns:

Buna. Eu acum invat pentru facultate-specializare AMG- (Galati, facultatea Dunarea de Jos) si am o carte cu teste grila la biologie care este recomandata de ei. Intrebarea mea este: intrebarile care vor fi la examenul de admitere, vor fi luate din cartea asta de teste? Ca sa stiu daca sa retin intrebarile.

| ryveenqq a răspuns:

Mie personal nu imi place domeniul si nu consider ca este "un job" de viitor, de viata luxoasa sau destul de confortabila. Nu, examenele nu vor fi doar grila...si trebuie sa ai cunostinte destul de avansate desi doar vei fi un "helper". Anyway daca iti place sa inveti si iti place biologia good luck.

| CarminaDenisa a răspuns:

Si eu vreau sa dau tot la aceasta facultate insa nu stiu prea bine ce pot face cand ma angajez..de exemplu daca ma angajez in spital pot participa la operati?