| bubulina07 a întrebat:

Am terminat liceul economic, specializarea tehnician in activitati economice.Ce facultate as putea sa urmez? nu am nici o idee sad ( nu imi place contabilitatea)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu, poti merge cam pe tot ce tine de profil real: inginerie, economie, medicina. Nu iti va fi greu la una din astea. Insa daca de exemplu ai merge la litere, vei avea ceva dificultati.
Depinde ce simti si tu ca ai vrea sa faci, spre ce ai talent, inclinatie. Liceul e doar o parte a educatiei tale, cea mai importanta fiind facultatea, pentru ca dupa ce termini te vei angaja (cu putin noroc in domeniul in care ai facut si facultatea).
Deci gandeste-te ce iti place, ce te atrage, nu te mai gandi ca daca liceul a fost cu profil economic - gata, si facultatea tot asa.

| LostInBubble a răspuns:

Te poti duce la o facultate de stiinte economice.