| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Anul acesta am terminat liceul și de asemenea, am luat și bacul. Eu îmi doresc foarte mult să dau la Școala de Subofițeri, iar inițial, m-am gândit să dau în sesiunea din martie-aprilie, dar acum mă bate gândul ca în astea 3 luni să mă pun bine pe învățat și să dau în octombrie pentru a nu mai pierde timp. Sunt foarte ambițioasă și dacă e nevoie, stau toată vara în casă doar pentru a-mi îndeplini acest vis. Credeți că dacă mă apuc acum, am timp până în octombrie să învăț tot ce e necesar și să mă antrenez pentru proba sportivă? Am nevoie de sfaturi, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vad de ce nu ai fii in stare, fiindca timp de pregatire ai, sanatoasa esti, doar ambitie iti trebuie (ca sa intri la anul).
Mananca foarte sanatos, fa sport si dormi in orele de noapte, ca sa fii perfect sanatoasa si sa ai succe, putand trece s usor de proba medicala si cea sportiva.
Nu uita sa mergi din timp la ginecolog si eventual sa-ti faci o ecografie, fiindca durerile de ovare pe care le ai acum pot ascunde multe boli.
Spor la invatat si succes la examene!