| fearlessss a întrebat:

Buna!
Anul acesta voi avea bacul. Il voi da la mate, romana si fizica, dar as avea nevoie de un sfat: nu stiu exact din ce capitole sa dau la fizica, am 3 variante : mecanica- termo, optica- termo, optica- mecanica. Fac si pregatire la fizica, iar la pregatire acum am terminat recapitularea la termodinamica si trebuie sa incep urmatorul capitol, ce vreau eu. Cum ar fi cel mai bine: Sa ma hotarasc de acum clar la inca un capitol pe care l vreau si sa le invat ca lumea pe astea 2 ( termo si cel pe care l aleg) sau sa fac recapitluare si la optica si la mecanica si sa ma hotarasc dupa? Avantajul la prima varianta ar fi ca, fiind doar 2 capitole, am mai mult timp sa lucrez la ele. Voi cum ziceti?
Si cei care ati dat bacul deja, ce capitole ati ales si de ce? ( nu am zis de electricitate pentru ca imi place cel mai putin )

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Iti recomand mecanica si termodinamica, optica e mai grea si mai nasoluta, acum depinde de ce facultate vrei sa si urmezi, nu prea are rost sa faci recapitulare si sa te gandesti dupa ca stii in ce consta fiecare