| mihaelastfania a întrebat:

Buna! Anul viitor as vrea sa dau admitere la liceul militar. Dupa ce termini liceul si academia am inteles ca salariile sunt destul de mici. Am o cunostinta care a mers la ceva Academia Tehnica Militara si castiga doar 4000 de lei si nu duce o viata prea usoara la serviciu. Pe de alta parte, am auzit ca la Academia fortelor aeriene se plateste foarte bine dupa ce termini, ca salariul ar putea ajunge si la 10.000 lei sau chiar mai mult daca te angajezi la control trafic aerian. In general, am inteles ca salariile militarilor sunt destul de mici. Stiu ca difera toate salariile si ca se vor mai schimba multe pana cand voi ajunge eu la facultate, dar imi puteti da o suma pe care ai putea o incasa de la fiecare academia in parte dupa ce o termini?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"la Academia fortelor aeriene...10.000 lei sau chiar mai mult daca te angajezi la control trafic aerian"?!

de ce să te incurci cu mărunțișuri, fă-te direct cosmonaut, ăia îs plătiți regește, nu?