| mihaelastfania a întrebat:

Buna! As avea niste intrebari. Dupa ce termini liceul civil/liceul militar, daca vrei sa devii controlor de trafic aerian la turnul de control trebuie sa urmezi Academia Fortelor Aeriene? Intreb mai exact daca dupa Academia Fortelor Aeriene poti iesi ca meserie controlor de trafic aerian la turnul de control. Multumesc

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Din ce stiu eu trebuie sa faci scoala in Olanda la controlorii de trafic aerian.

E cam greu acolo ca admiterea este si pe criterii politice, adica fiecare an cate un numar din fiecare tara.

In plus va trebui sa faci si niste teste din alea logice. Dar ai nevoie de putin exercitiu, ca nu sunt intuitive, daca nu ai facut deloc.

| zilog a răspuns:

PĂREREA MEA
Tu crezi că meseriile acestea sunt așa pentru oricine! Eu cred că sunt multe piedici pentru ca să ajungă doar copii unor jmecheri cu bani mulți de prin politică armată securitate...
Dacă tu care înveți bine și ai note bune ajungi acolo
atunci eu care toată viață doar am făcut afaceri cu vapoare și m-am umplut de bani
Unde să îmi dau copilul ca să fie bine văzut?
Cum să iei tu locul ăla
pentru că mie îmi trebuie acel loc ca să îmi bag copilul să arat prietenilor cine sunt eu ce job jmecher am putut să găsesc eu copilului meu
și eu sunt dispus să ofer chiar si 4 milioane de euro ca să îl angajeze acolo
apoi sunt dispus să ofer in fiecare lună 20... 40 000 euro așa cadou doar ca să îl țină în continuare pe postul acela.

| mihaelastfania explică (pentru zilog):

Asa este din pacate!