| xHerra a întrebat:

Buna!

As dori cateva informatii despre stagiul militar postliceal din Craiova. Un prieten o sa inceapa stagiul curand, si as vrea cateva informatii: cat dureaza mai exact? Poate primi permisii sau invoiri? Care este programul?

Orice informatie este utila. Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent serviciul militar obligatoriu este suspendat, asa ca nu exista stagiu militar. Poate s-a angajat ca soldat profesionist, pe baza de contract. Sigur ca exista permisii si invoiri. De program sa se intereseze la un soldat profesionist de acolo.