| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
As dori sa dau la toamana la facultatea de medicina, mai exact nutritie si dietetetica de 3 ani.Ce credeti merita?
Gasesc ceva locuri dupa?
Sau sa continui cu postliceala de asistent medical generalist unde sunt anul 2?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Continuă cu postliceala, se caută în toată lumea meseria pe care o înveți acolo. Îți găsești ușor loc de muncă dacă ești asistent.

| Raducons a răspuns:

Daca esti baiat va fi greu sa gasesti de lucru ca asistent, ti-ar sta mai bine medic, studiile universitare sunt sfiinte, adica sunt studii universitare ce mai

| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

De la nutriție nu iese medic...

| Raducons a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce scrie pe diploma, dar oricum e buna pentru ca e facultate.Ramane sa se intereseze persoana respectiva la secretariat si afla ce iese si apoi ce poate lucra

| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

De ce e mai greu ca băiat? Scrie în fișa postului ce sex trebuie să aibă angajatul?

| Raducons a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu scrie ca sa nu fie discriminare dar eu nu am vazut pana acum asistent sau secretar