| MihaiTheBest481 a întrebat:

As dori sa stiu de ce studii am nevoie pentru a deveni pompier (Subofiter sau Ofiter). Eu locuiesc in Cluj dar locatia studiilor pot fi oriunde in tara. As vrea sa stiu si ce face fiecare domeniu, adica cu ce se ocupa ofiterul si subofiterul. Stiu ca trebuie sa promovezi examenul de bacalaureat, dar nu stiu ce trebuie sa fac in continuare, eu am auzit tot felul de armata, dar nu sunt sigur, as vrea sa vad daca voi stiti! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| JJONY a răspuns:

Pai te inscrii la scoala de pompieri, simplu (propia experienta)