| chinezoaica30 a întrebat:

As vrea sa aflu pareri despre meseria de insotitoare de zbor(de la persoane ce practica meseria asta). Vreau sa urmez si eu meseria asta si ma intereseaza sa aflu pareri personale

2 răspunsuri:
| just4ubr2015 a răspuns:

Salarii nu foarte mari mult stres multe lucruri de facut in afara fisei postului ai parte de toti nebunii in avion cu pretentii de dive nu recomand e foarte obositor si multe ore nedormite pentru 1000 euro pe luna

| Heng a răspuns:

Salut.

Din punctul meu de vedere, meseria asta se aseamana cel mai mult cu meseria de „femeie de serviciu", doar ca aici ai o uniforma, arati bine si esti platita de 10 ori mai bine.
Ca sa devii insotitoare de bord trebuie sa te inscrii la SsAvC(Scoala Superioara de Aviatie Civila) care acum este privata si te costa deci in jur de 4000E, sau scoala Carpatair(Timisoara), www.carpatairtraining.ro
Gandeste-te la un lucru : viata ta depinde de niste piloti.
Daca vrei sa simti ca traiesti, incearca scoala de aviatie. Te costa intre 40. 000E si 80. 000E, depinde unde o faci. Meseria asta nu e doar pentru barbati.

Succes.