| amaliastefania2000 a întrebat:

As vrea sa dau la facultatea de limbi străine și as vrea sa îmi aleg ca limbi engleză-coreeana la studii americane. Se merita? Îmi place mult coreeana și as vrea sa o învăț. Este o limba de viitor? Se merita secția de studii americane?

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Si mie imi place coreana. Depinde unde ai vrea sa te angajezi, daca ai prinde intr-o firma unde se cere limba ai castiga destul de bine pentru ca limbile asiatice sunt grele si nu sunt prea multi experti, cei mai multi vin din afara din tara natala.