| munteandaniela a întrebat:

Buna! As vrea sa dau la medicina militară, dar as dori a stiu daca esti obligat dupa ce termini facultatea sa mergi doar la specializările din spitalele militare....sau poti sa iti alegi orice specializare din orice spital.
Nu vreau sa stiu ce credeti. Ceva sursa sigura happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Specializarea se alege din timpul facultatii, ca atunci cand ai terminat-o sa stii ce profesezi.
Ideea este ca nu alegi tu nimic, ci mergi acolo unde esti repartizat dupa terminarea facultatii, fiindca asa este in armata.

| Vântulalb a răspuns:

Din moment ce dai la medicina militara, numai in spitalele militare vei profesa.

| Vântulalb a răspuns:

Pentru Jassmina, care blocheaza pe toata lumea: de ce nu raspunzi tu numai unde stii?
La medicina militara se da admiterea separat. Nu alegi specializarea in timpul facultatii.

| Salontanul a răspuns (pentru Vântulalb):

Ai dreptate cu Jassmina care blocheaza. Si pe mine m-a blocat. Cu facultatea n-ai dreptate. Ei intra toti la medicina generala dar pe parcursul celor 6 ani de invatamant se specializeaza. https://bit.ly/3tB1T8S

| Vântulalb a răspuns (pentru Salontanul):

Ea vrea sa faca medicina militara si sa practice in civil:
"esti obligat dupa ce termini facultatea sa mergi doar la specializările din spitalele militare....sau poti sa iti alegi orice specializare din orice spital."
Despre asta e vorba.