| irina4219 a întrebat:

Bună, as vrea sa devin antrenoare de streetdance. Întrebarea mea este: este vreo diferență daca faci sau nu facultate de sport? Adică dacă ai cursuri de streetdance, știi să dansezi și poți face coregrafii, te poți angaja oriunde că antrenor, inclusiv la o școală de dans?

1 răspuns:
| AwGenetix a răspuns:

Nu sunt in masura sa-ti raspund, dar bazandu-ma dupa doar logica mea, facultatea de sport nu are vreo treaba cu dansul de strada. poate ca dansul de societate este considerat sport, si asta mi se pare o aiureala, dar dansul de strada nu cred sa fie asa.

in plus, daca scoala de dans este privata, practic poate profesa oricine. eu nu angajez pe nimeni in functie de facultate, ci dupa proba. ce-mi pasa mie de o diploma de matematician daca nu stie sa aplice formula vietii.

sper sa primesti un raspuns.