| Luciana_Larisa_2001 a întrebat:

Bună, as vrea să devin impresar pentru a putea avea grija de o vadeta/trupa... Ce facultate sau ce ar trebui sa fac pentru a ajunge asa ceva?
(sunt liceeana in clasa a XI-a)

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de facultate pentru asta. Arta manipulării oamenilor nu se învață în școli.
Impresarul e un fel de afacerist. Trebuie sa fii descurcăreață, sa ai tupeu, sa fii convingătoare, să știi să-ți vinzi "marfa" la un preț cât mai mare și n-ar strica sa ai niste "pile" in anumite locuri.