| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa enumerati domeniile in care as putea lucra si meseriile pe care le-as putea avea dupa ce urmez facultatea de Limbi Straine sau de Litere (desi sunt una si aceeasi). Stiu ca intrebarea a mai fost pusa, dar eu as vrea sa stiu in ce domenii as putea lucra, dar in afara de invatamant(profesor), si in afara de translator. Astea le stiu si eu. Toti spun ca e o facultate cu o multime de oportunitati. As vrea sa stiu si eu care sunt acestea. Toti spun ca engleza, franceza, germana sunt cautate. Dar as vrea sa stiu unde sunt cautate. Nu am sanse sa plec in strainatate, asadar nu am nevoie de ele acolo. In Romania ce pot face cu aceste limbi(daca nu mai stiu si altceva)?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Poti fi jurnalista, ziarista, stewardesa, poti lucra la vreun hotel ca recpetioner, te poti angaja in strainatate.thinking Succes!big grin

| Malvina24 a răspuns:

Poti lucra la secretara la o institutie, la o firma sau bibliotecara redactor la vreun ziar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce tot ii dati inainte cu stewardessa...pentru asta ai nevoie de cursuri speciale. faci 100 de limbi straine si tot degeaba.sunt o gramada de criterii ce trebuiesc indeplinite.