| y0n3la98 a întrebat:

as vrea sa spun ca eu sunt presedinta consiliului elevilor de la mine de la scoala, si le'am propus profesorilor mei, in special doamnei directoare sa deschidem un blog al scolii.big grin (bineinteles ca p netlaughing) si as vrea si eu niste bancuri FARA PROSTII si niste idei despre ce postari as mai putea deschide.happy cele mai bune idei si bancuri fundita:X

Răspuns Câştigător
| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Idei? PAi poti scrie despre evenimentele petrecute la scala voastra, concursurile care se organizeaza acolo, proiectele, ca sa atragi lumea sa isi inscrie copii la respectiva scoala. Fa'i publicitate pozitiva pe blog. Cat despre bancuri iata cateva:
Într-o şcoală, se aude un zgomot teribil dintr-o clasă. Directorul intră în clasă şi vede îngrozit cum toată lumea ţipă, se bate, unii s-au urcat pe bănci. Directorul se repede la cel mai zgomotos şi îl dă afară din sală. Se face dintr-odată linişte.
- Unde este profesorul vostru
- Tocmai l-aţi dat afară...

- Alo, Vladimir
- Da.
- Îţi aminteşti ce ne-a dat ieri la matematică
- Cîte un 3.

- Fi-fi-fiţi bun, u-u-unde se află ş-ş-şcoala de-de-de bîl-bîl-bîlbîiţi
- La ce vă mai trebuie Observ că vă bîlbîiţi foarte bine!

Oră de dictare în clasa a patra. Mircea îi şopteşte colegului:
- Auzi, Alecule, scriem deja de un sfert de oră. Nu crezi că ar fi cazul să mai punem şi vreo virgulă.

-Grozav aş vrea să zbor pe Lună în timpul tezelor!
- De ce
- Acolo orice materie este de 6 ori mai uşoară!

-domnu diriginte ai pedepsi pe cineva daca n-a facut ceva?
-desigur ca nu
-bine ca nu mi-am facut tema

- Mă întreb ce o să te faci cînd vei fi mare, cînd acum, în clasa a doua, tu nu ştii să numeri decît pînă la 10
- Arbitru de box.

Succes. Si sper ca te-am ajutat.