| MilitaryGuy a întrebat:

As vrea sa stiu cum as putea sa ma inrolez in trupele speciale ale armatei romane.Eu as vrea sa ma inrolez in Batalionul 610 "Vulturii".M-ar interesa sa stiu si ce probe/teste se dau si daca exista examenul oftalmologic.

1 răspuns:
| Sadop a răspuns:

Păi ai cam 3 opțiuni :
1. Soldat gradat profesionist - examen medical ( da, și oftalmologic obligatoriu ), examen psihologic, examen fizic + stagiu de pregătire.
2. Subofițer sau maistru militar ( trebuie să urmezi o școală de 2 sau 3 ani ). Admiterea e ca la soldați + examen scris.
3. Academia Militară ( Forțe Terestre ).
Pentru alte detalii, aștept pm!