| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu cum e la facultatea de medicina dentara sau la tehnica dentara. E foarte greu? In special ce materii de liceu trebuie sa stii? Chimie? Dau funda pentru cel mai bun raspuns happy

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Tehnica dentara e mai usoara si o sa castigi bine dupa.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Da, e destul de greu si conteza sa stii chimie.

| Exilee a răspuns:

POti sa optezi pentru chimie ( organica ) la medicina sau fizica( termodinamica/ optica geometrica si electricitate si magnetism), iar obligatoriu anatomia si fiziologia omului.

| SimonaCristina a răspuns:

Chimie si biologie. (anatomiea0. Bafta!

| SupraDozaDeHashish19 a răspuns:

Chimie Biologie asta trebuie sa stii.
Din punctu meu de vedere da e greu nu trebuie sa te speri doar trebuie sa inveti si sa fi silitoare BFT. FUNDA app(anatomie)

| angel312 a răspuns:

Buna,pai daca tie iti place cu siguranta o sa fie usor, chimie nu cred ca iti trebuie, cred ca trebuie sa stii despre gura(adica anatomie), sper sa te ajute raspunsul meu!