| VreauSaCunsoc a întrebat:

As vrea sa stiu si eu, care sunt cursurile in cei 3 ani de facultate la turism,iar aici vorbesc de facultatea din Ploiesti,Upg. Este o facultate buna?, daca stie cineva pe ce specializare e diploma, mai exact? Sau daca sunt facultati mai bune ..imi puteti recomanda?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://www.optiuni.ro/specializations/6948

la un simplu search am gasit fix ce te interesa pe tine.

Daca e o facultate buna? Cine stie, dar in mod sigur exista multe altele mult mai bune. Universitatea din B, Iasi, Cluj, Timisoara clar sunt peste

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

UPG (Universitatea de petrol si gaze) este exceptionala pe partea de petrol si gaze. Daca au bagat si turism, inseamna ca se lacomesc la bani, si ei ca atat de multe facultati. Nu stiu cat de buna este pe aceasta latura.