| Anemona21 a întrebat:

Bună! Aș vrea să știu toate meseriile posibile dupa facultatea de drept?

Răspuns Câştigător
| robert197 a răspuns:

Vei putea activa in domeniul juridic doar daca vei face master, o aplicare la magistratura, intelegi tu, iar daca nu o vei face te poti angaja oriunde din cate am inteles eu, fiind tot student la drept, care nu cred ca mai apuc anul 2 laughing. Oricum, ideea este ca te poti angaja foarte usor, asta daca iti gasesti, pentru ca dreptul este o facultate foarte grea si sunt foarte putini care o termina, astfel poti fi jurist la o banca sau oriunde in alta parte. Spor la invatat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In domeniul juridic pot fi: judecator, procuror, avocat, notar, consilier juridic, secretar consiliu local, mediator, functii didactice in invatamantul de drept, executor judecatoresc.

| sierra1 a răspuns:

"ș vrea să știu toate meseriile posibile..."

vânzător, casier, bucătar, ospătar și alte câteva mii