| Luizaaa a întrebat:

Aș vrea să vă întreb cum este la economic profil economie? Din ce se da teza,bac, materii și la limbi străine se poate alege a doua limba moderna? Ce meserii ai putea avea după ce fac liceul și facultatea? Aștept răspunsurile voastre
Mulțumesc! Fundă!

2 răspunsuri:
| Acid007 a răspuns:

Tezele se dau la română, matematică şi engleză dar şi la economie. La bac poţi opta între economie aplicată sau geografie şi obligatoriu matematică şi română. După ce termini primeşti un certificat de Tehnician în activităţi economice, pe care îl poţi folosi la viitorul job: contabil (contabilitate primară), PFA, sau de ce nu antreprenor dacă ai vise să fii propriul tău şef! Succes!

| Luizaaa explică (pentru Acid007):

Mulțumesc mult!