| dyannabia a întrebat:

Buna!
Asa cum exista asistent contabil exista si asistent IT... Si daca da, nu ii trebuie facultate, ci doar liceu si cunostinte in informatica, nu?
Si daca da si la aceasta întrebare, atunci ce presupun acele cunoștințe? Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o denumire atat de pompoasa asta cu asistent IT. In realitate e o denumire care acopera alte joburi, fara prea mare legatura cu programarea, precum vanzari sau tester. Un programator nu are nevoie de asistent.

1 răspuns:
| AlexMh a răspuns:

Https://www.bestjobs.eu/ro/loc-de-munca/asistent-it-2218103

Buna! Poftim descrierea postului la o firma. Cerintele vor fi diferite de la o firma la alta. Practic fiind "ucenic" vei face cam de toate, unde este nevoie.