| louis3 a întrebat:

Buna!
Cam cat castiga un asistent medical generalist la inceput? Se gaseste cat de cat usor de munca in acest domeniu?
Multumesc!

1 răspuns:
| FallenRichard a răspuns:

Din cate am citit, o asistenta castiga mai mult decat un medic stagiar, ceva peste 12 mill, saracul medic dupa 6 ani de facultate merita mai mult,iar despre locul de munca, la cum plec cei din sistemul sanitar din tara, probabil vei gasi un job.Ai terminat deja, curios, fiindca si eu vreau sa dau la medicina;? Bafta!