| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca sunt specializarile grele de la rezidentiat(fara chirurgie)? Vorbeam cu prietena mea(care e la Medicina) si ne contraziceam asupra acestor specializari.

6 răspunsuri:
| MillerWxz a răspuns:

Neuro, cardio, orto( doar opinia mea ).

| Violleta2022 a răspuns:

Neurologie, cardilogie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Medicina legala sau de urgenta?

| AdelinaC a răspuns:

Aia pe care nu o poti face si nu ti se potriveste. De exemplu mie mi se pare cea mai grea pediatria si am fugit de ea toata facultatea.

| Eireann a răspuns (pentru AdelinaC):

Si eu, pediatria si endocrinologia au fost teroarea mea.

| Eireann a răspuns:

Depinde ce iti place. Eu consider pediatria, endocrinologia si oftalmologia nu neaparat grele dar domenii inspre care nu eram deloc atrasa. In general ATI (anestezie terapie intensive), neurologia si oncologia sunt considerate printre cele mai grele specializari dar cum am spus depinde de fiecare, ce ii place.