| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre aceste meserii este cea mai banoasa: meseria de coafor-frizer, meseria de manichiurist sau meseria de pedichiurist? Care dintre aceste meserii este mai banoasa?
Si care meserie este mai banoasa: meseria din turism sau meseria din comert? Care dintre acestea este mai banoasa?
Vreau sa veniti si cu argumente!

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Frizerita. Manichiura/Pedichiura nu-si face toata lumea dar de tuns sau facut o anumita frizura pentru un eveniment toata lumea are nevoie.

| Ralukafay a răspuns (pentru Adry05):

Asa am zis si eu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca faci o meserie doar pentru bani...esti total disturs/a.

| Ralukafay a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci,tu nu mi-ai inteles intrebarea.Ideea care iesea din intrebarea mea e urmatoarea: Imi plac toate aceste meserii, dar nu stiu din care se castiga cel mai bine.Asta era ideea.Acum ai inteles?

| anonim_4396 explică (pentru Ralukafay):

A,mult mai bine asa.
Acum depinde...fiecare poate fi banoasa, depinde cum o faci.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Cred ca primele, pentru turism sau comert ti-ar mai trebui ceva studii. In schimb, cu cateva cursuri, ai putea face o treaba buna in cosmetica.

| Ralukafay a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Turismul si comertul se predau la profesionala la care am intrat eu si sunt capabila sa invat.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru Ralukafay):

Scumpa mea, ca sa reusesti in domeniu ar trebui sa ai si alte studii. Ori vrei sa schimbi cearsafuri la hotel? Pentru o fata asa ca tine, care e preocupata de imagine si e si vorbareata, i s-ar potrivi mult mai bine sa lucreze intr-un salon de cosmetica. E parerea mea, tu faci ce vrei!

| Ralukafay a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Mie imi plac toate aceste meserii, insa vreau sa castig si bani.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Hei, desigur ca intr-o meserie banii castigati conteaza,dar trebuie sa-ti si placa. Ceea ce ai enumerat tu,se cam aseamana si depinde doar de tine ca om,daca iti place un domeniu automat faci profit din el, dar ca sa-ti raspund la intrebare din punctul meu de vedere, manichiurist si turism, cea din urma fiind mai mult o ramura, pentru ca nu poti spune ca "sunt turism", ci ghid sau altele ce se leaga de aceasta ramura. Mult succes.

| PIPER23 a răspuns:

Daca tu vrei sa iti alegi meseria dupa aceasta intrebare adresata noua, prefer sa nu iti raspund; facandu'ti o favoare de care vei fi tu mai apoi constient/a.