| GigiDurul a întrebat:

Care e diferenta dintre profilul de Informatica si cel de Automatica si informatica aplicata de la Facultatea de Automatica si Calculatoare?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La profilul de informatica se invata tehnici de programare.
La automatica si informatica se invata cum se pun in practica programele pentru diferite automatizari (de exemplu roboti industriali, masini de uz casnic, etc.etc.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

O vezi doar comparând programa din toți anii de studii la cele două profile dar care sigur sunt diferite de la o universitate la alta