| Ioanaah a întrebat:

Care e diferența dintre specializarea Limba si literatura romana -limba si literatura moderna si specializarea Limba si literatura romana - literatura universala si comparata?

2 răspunsuri:
| AdrienWH a răspuns:

Salut! Specializarea "Limba si Literatura Romana", se ocupa asa cum sugereaza si numele cu Literatura si limba romana. "Lima si Literatura Moderna", se ocupa cu limba si literatura unei limbi straine (ex engleza).

sper ca te-am ajutat.

| Ioanaah explică (pentru AdrienWH):

Mulțumesc! Iar la cea de-a doua specializare? Cu literatura universala si comparata? Nu se mai face limba străină sau care e ideea?