| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta intre specialitatile de la Farmacie(rezidentiat), daca puteti sa imi explicati?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Din câte îmi aduc aminte, specializările sunt farmacie clinica, general industrie și cosmetica și laborator, cred. Cu primele 2 poți foarte bine sa lucrezi in spital. Cosmetica și industria cred că sunt apărute doar de anul asta, așa că nu cred că ramura e foarte dezvoltata. Cu laboratorul cred ca poți lucra într-un laborator de analize. Cam asta ar fi diferența în mare. Stagiile le găsești pe Google.