| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Care este diferenta intre un curs de calificare si o scoala postliceala? Care este mai avantajoasa? Pot sa ma inscriu si fara bacalaureat? Sunt incluse si ore de limba engleza? Ceva scoli sau cursuri de prin Suceava, m-ar interesa in domeniul alimentatiei si turismului(bucatar,ajutor d bucatar, barman, ospatar)? Ma pot amgaja si in strainatate daca fac aceste cursuri? Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cursuri de bucatar si etc, da, exista, si fara bacalaureat. Postliceala fara bacalaureat maxim pana inceputul anului 3 la unele postliceale, la altele din primul an obligatoriu bacalaureat, dar, de asistenti medicali generalisti altceva nu cunosc.
Ore de engleza meh, contra-cost alte cursuri separat de ce vrei tu. Te angajezi daca cunosti meseria bine, nimeni nu angajeaza un bucatar fara un minim de experienta.