| Streithstar22 a întrebat:

Buna, care sunt facultățile din Oradea la care nu trebuie dat examen si cand mai exact e perioada de înscriere, se mai poate inscrie la facultate si in toamna tinand cont ca am luat bacul in prima sesiune, adica in iunie?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La toate facultatile la care sunt mai putini candidati decat locuri disponbile, se pot inscrie tinerii care au luat Bac-ul.
Daca numarul celor inscrisi este mai mare decat numarul locurilor, atunci conducerea facultatii decide criteriile de admitere (examen de admitere, nota de la Bac, media notelor de la liceu, examen - interviu oral etc.).