| anonim_4396 a întrebat:

Cât de greu este la facultatea de medicină? Cât de mult trebuie sa înveți pentru sesiune? Este adevărat ce spun alții, că ai cărți întregi de învățat, sau sunt doar exagerări?

Răspuns Câştigător
| KaanNoah a răspuns:

Trebuie să înveți cam o carte-2 pe luna. E foarte greu, e una din cele mai grele facultăți, dar daca iti place, nimic nu te va oprii

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu sunt exagerări deloc, vorbim de mEDICINĂ, VIAȚA UNUI OM ÎN MÂINILE TALE, gândește-te cât de complexă e fiecare parte a corpului, e normal să ai enorm de învățat. E o facultate foooarte solicitantă, învață vără-miu de rupe și e la stomatologie, dar mite ăia de la medicină normală laughing trebuie să înveți cărți întregi cuvânt cu cuvânt, îs mulți profesori care nu acceptă să le reformulezi. Profii la medicină îs de obicei super miserupiști pentru că în general ei activează ca și doctori și postu de prof și-l iau așa, pentru ceva bani în plus, deci dacă își pierd postu ăsta îi doare undeva că au încă cabinetele lor sau unde lucrează așa că își permit să facă ce vor și să se poarte cum vor cu studenții mai ales că e mare nevoie de profi univ. la medicină că foarte puțini aleg să facă asta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu numai să înveți de-ți sar capacele ci să și înțelegi ce scrie acolo.
De aceea, ca să devii specialist mai ai nevoie de 3-4 ani de rezidențiat, în care aplici ce ai învățat în 6 ani din acele cărți.
Așa că dacă începi prin a întreba cât este de greu, nu ai ce căuta acolo.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Cred că oricine a întrebat asta. Și apropo, eu sunt deja la facultate.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci ești deja la facultatea de medicină?
Dar ai început cursurile, sau ești boboc, și din cauza asta întrebi?