| IoanaAnghel24 a întrebat:

Buna! Cati bani se iau in Romania ca si regizor? Dar ca si producator sau scenarist?

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

O intrebare la care nu se poate raspunde, deoarece depinde de foarte multi factori. Regizorii si ceilalti participanti la un fil ca: scenarist autorul operei etc., precum si actorii care joaca in film primesc o renta de autor.

| tonyc7 a răspuns:

Din pacate, la noi pana si industria filmului a ajuns la pamant! Actorii si regizorii actuali sunt niste nimeni pe langa marii actori si regizori de odinioara, nu e de mirare ca publicul nu le mai acorda atentie, preferand tot la filmele vechi, de aur, sa se uite, chiar daca le-au mai vazut poate chiar si de zeci de ori.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Puțin de tot. mergi la Hollywood acolo bani mulț, în România mori de foame ca regizor și scenarist. Dpdv și filmele românești sunt proaste exceptând cele vechi