| paulagabriela a întrebat:

Bunahappy Ce ar trebui sa faca o persoana pentru a ajunge un artist ( in muzica) acum in Romania este foarte greu sa te lansezi, o colega de-a mea isi doreste asta foarte mult si nu vrea sa faca nu stiu ce licee sau facultai.Ea are voce si m-am gandit ca poate ma ajutati.Dau funda la cel ma bun raspuns!( daca puneti raspunsuri ca si,, cauta pe google" sau chestii din astea nu va mai obositi sa scrieti happy )

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sa se inscrie la un liceu sau la o scoala de muzica.Ai dat putine detalii despre ea ca sa fie consiliata adecvat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sa culce cu un producator de muzica si eventual cu ce asociati mai are respectivul si sa se combine cu un batranel bogat si libidinos. Asa au reusit 95% dintre "vedetele" noastre.

| CEstLaVie a răspuns:

Sa incerce la emisiuni de la tv gen:romanii au talen etc

| Siyah a răspuns:

Inainte de a se inscrie la o scoala de specialitate, trebuie sa aiba talent. "Sa aiba voce" cum se spune, adica atunci cand merge sa dea testele cu un profesor de canto sa nu behaie, ci sa arate ca are un potential de slefuit, cu care sa se poata lucra. Apoi trebuie sa fie consecventa si muncitoare, sa aiba ambitie, sa participe la cat mai multe concursuri, festivaluri, chiar daca nu este cotata ca favorita - scopul nu este sa castige, ci sa sa integreze incet incet in lumea artistica. Mai departe e greu de spus : e nevoie de bani, impresar, promovare... si cu siguranta si putin noroc. Nu cred ca a ajuns cineva vreodata mare artist si fara putina sansa.