| DeeaDede1010 a întrebat:

Ce curs ar trebui sa urmez la facultate ca sa devin proiectant in domeniul constructiilor? Se gaseste si in Suceava sau Iasi?

3 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de constructii civile.

| justadream94 a răspuns:

Ori facultatea de constructii si instalatii (asta e in Iasi) ori facultatea de arhitectura (GM CANTACUZINO --IASI)

In Suceava nu ai 100% arhitectura si cred ca nici constructii...

Acum depinde de tine ce vrei sa faci--sa fii inginer( sa calculezi structuri si eventual sa proiectezi case ) ori sa fii arhitect si sa proiectezi case, sa faci design, sa proiectezi mall-uri, blocuri, teatre, si orice.

In mod normal arhitectul proiecteaza si inginerul calculeaza structura pentru ce proiecteaza arhitectul.

Sunt pe domeniu si daca ai intrebari raspund cu drag

| Cristine9595 a răspuns:

Facultatea de constructii.