| BluishAngel a întrebat:

Ce este mai bine? Științe ale comunicării sau Traducere si interpretare? Cu argumente pro și contra va rog! Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Ambele specializari mi se par interesante si de viitor! Stiintele comunicarii e recomandat celor ce le place sa vorbeasca, celor ce au un vocabular foarte dezvoltat, stiu ca interactioneze cu oamenii, cunosc limbajul nonverbal si isi doresc o cariera ce implica interrelationarea cu oamenii. Traducere si interpretare presupune sa stii foarte bine limba engleza si inca o limba straina nivel mediu, aici poti invata inca o limba noua sau sa le dezvolti pe celelalte. Depinde de aptitudinile tale, nu stiu ce ar putea fi mai bine pentru tine.