| Danel344 a întrebat:

Buna! Ce facultate trebuie sa urmez și ce profil pentru a ajunge inginer proiectant?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facultatea de Arhitectura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce vrei să proiectezi? OZN?

| Lukasssz a răspuns:

Facultatea de arhitectura, gl!

| zilog a răspuns:

Depinde ce vrei să proiectezi!?
pentru că poți face orice fel de facutate tehnică apoi poți face un curs la arts asociația română pentru tehnică de securtate si gata poți proiecta sisteme de securitate si se cheamă ca esti proiectant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Arhitectură și Urbanism în cadrul Universității Tehnice.

| RainbowD a răspuns:

Salut.
Depinde ce vrei să proiectezi. Oricum, trebuie să urmezi o facultate tehnică. De exemplu: dacă vrei să fi inginer proiectant în instalații electrice, trebuie să urmezi o facultate care are specializare electrică sau electroenergetică. Dacă vrei să proiectezi mașini, trebuie să urmezi o facultate care are specializare de tehnologii în construcția mașinilor, sau dacă vrei să fi proiectant în construcții civile, trebuie să urmezi o facultate care are specializare în construcții civile. După cum vezi, proiectarea acoperă mai multe domenii. Acum, tu știi în ce domeniu vrei să activezi.
Toate cele bune.