| Andreea555012 a întrebat:

Ce joburi sunt bine plătite? Anul acesta trebuie sa aleg la ce liceu voi da si as vrea si părerea voastră. Multumesc.

10 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Vezi...asta e o problema des intalnita.Lumea isi alege o meserie doar pentru ca e banoasa.In timp, ajungi sa-ti urasti slujba, nu te simti implinit.In orice meserie daca o faci cu pasiune si pui suflet, curand vor veni si banii.Ce iti place tie sa face, spre ce ai inclinatii? Cine esti si ce iti place?

| Andreea555012 explică (pentru spy2o):

Pai si ce? Nimeni nu cred ca vrea sa trăiască pe un salariu de mizerie. Da știu e o problema destul de mare dar na. Oricum cei mai multi tineri pleacă eu cred ca asta e cea mai mare problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocat sau notar.

| kyliejenner a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti ce ti-ar placea, care sunt pasiunile tale, dupa aceea ce e bine platit, nu invers.

| matrix100 a răspuns:

Daca as mai avea anii tai as alege profil informatica, in programare se castiga foarte multi bani stand pe scaun si muncind cu capul, nu cu sapa

| Andreea555012 explică (pentru matrix100):

Într-adevăr am căutat si eu pe net slujbe bine plătite si asta era prima, dar eu nu prea le am cu matematica. Dacă m-a duc la mate-INFO o sa-mi fie foarte greu. Mersi de răspuns

| matrix100 a răspuns (pentru Andreea555012):

Cu placere, si da intr-adevar daca nu iti place matematica domeniul asta nu este pentru tine. In schimb daca ai pasiune pentru biologie, pentru chimie, ai putea sa dai la profilul asta, apoi urmeze o facultate de medicina si ajungi doctor, farmacist si aici se castiga bine. Daca nici asta nu iti place atunci poti sa inveti limbi straine (engleza intotdeauna iti va fi folositoare in viata). Succes happy

| Andreea555012 explică (pentru matrix100):

Engleză ar fi o varianta. Si eu m-am gândit la ea pentru ca o știu destul de bine

| pirla a răspuns:

Daca te faci avocat, judecator, procuror sau notar no o s-o duci rau.

| ddddddd099 a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii. Acolo se face cate putin din toate si ai mai multe variante in ce priveste facultatea. E mai lejer decat la mate-info. Nu te poti decide de pe acum ce vrei sa faci in viata dar cu acest profil vei putea alege orice domeniu. FUNDA? :*