| Abracadabra1122 a întrebat:

Buna, ce meserii iti ofera facultatea de Drept? Trecand peste cele cunoscute de toata lumea. avocat, judecator, procuror, grefier etc. In ideea in care o termin si nu as iesi avocat, am la indemana alte meserii disponibile? Enumerati cat mai multe daca stiti, multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe langa cele enumerate de tine mai sunt notar, consilier juridic, secretar de consiliu local, mediator, functii de predare in invatamantul juridic (de la asistent la profesor).