| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Ce note trebuie sa iau in Evaluarea Nationala ca sa intru la un liceu cu media de admitere de 8, 55? Avand in vedere ca media din clasa a5-a e de5(nu mai stiu cat e, dar asta ar fi media medie), clasa a6-a e de 8, clasa a7-a de 9 si a8-a sa zicem ca e de 8 pentru ca inca nu s-a terminat anul scolar, dar cred ca o sa iau cel putin8.

2 răspunsuri:
| Marta_Anghel_1997 a răspuns:

Trebuie să iei un 9 si un 8 si de mai adaugă de la note cu 25 sutimi deci 8.75

| CristianaCrissPinka2002 explică (pentru Marta_Anghel_1997):

Maaaaamaaaa, ce note trebuie sa iau!