| Geo444 a întrebat:

Ce opțiuni am in alegerea facultății dacă termin liceul pe profil de uman? Dacă mă poate ajuta cineva cu câteva sfaturi. nu mă atrage nimic, nu știu ce sa fac cu viața mea. Câteva meserii după terminarea unei facultăți dacă îmi poate sugera cineva?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Absolut orice facultate doresti, daca esti pregatit foarte bine, la materiile la care trebuie sa dai examenele de admitere, indiferent ca le-ai facut sau nu in liceu.
De exemplu: poti da la medicina, daca ai invatat biologia si chimia si te-ai pregatit foarte bine pentru examen.